Tayftar Tarım işletmesinin tescilli markası olan DELİÇAY domatesleri, tamamen doğal üretim sürecinden geçerek sofralarımıza ulaşır. Bu yolculuk fide halindeki domateslerin Tayftar serasında yataklarına indirilmeleri ile başlar. Ortalama 15 cm. boyutundaki genç fideler, organik Hindistan Cevizi kabuklarından oluşturulan ve bitki kökünde daha fazla su tutulmasını sağlayan cocopeat yataklarına dikilirler.
 
Fidelerin büyümesi ve ürün vermesi esnasında sulama, gübreleme, iklimlendirme, ısıtma, havalandırma, sisleme ve gölgeleme işlemleri merkezi otomasyon ünitesinden gerçekleştirilir.
 

Ortalama 2 aylık büyüme sürecinden sonra fidelerin boyu 2,5 metreye kadar ulaşmaktadır.  Tafytar serada domates çiçeklerinin ve ürünlerin oluşumu için kesinlikle hormon kullanılmamaktadır. Lezzetli ve sağlıklı Salkim domateslerinin yetiştirilmesinde bombus arıları kullanılmaktadır.  Tamamen doğal tozlaşmayı sağlayan bombus arıları ile oluşan domatesler, lezzetli ve kalitelidir.
 
Tayftar serasında doğal, sağlıklı ve kaliteli üretimin gerçekleştirilmesinde son teknoloji otomasyon sistemlerinin yanı sıra kültürel uygulamalara da yer verilir. Filiz alma, dolama yapma, meyve sevreltme, budama, yaprak alma, yatırma ve klips takma gibi işlemler uzman çalışanlarca gerçekleştirilir.
 

Türk Gıda Kodeksi, Global GAP standartlarına uygun paketleme işlemi ürünlere zarar vermeden gerçekleştirilir. DELİÇAY domatesleri uygun saklama koşullarında uzun süre tazeliğini ve lezzetine saklayacaktır.

Scroll to Top